Naše MŠ

Naše mateřská škola je umístěna v jednopatrové budově z roku 1935. První paměti budovy (původní školy) se podle Pamětní knihy nedochovaly, byly následkem okupace zničeny. První záznamy byly zaznamenány v roce 1945, kdy byla opět slavnostně koncem října 1945 mateřská škola otevřena. V současné době má 5 tříd. Čtyři třídy jsou v hlavní budově a jedna třída je umístěna v detašovaném pracovišti.   Jsme součástí příspěvkové organizace ZŠ a MŠ Nýřany. Škola je zařazena v síti škol MŠMT.

Pokud hledáte mateřskou školu 

  • ve které  se bude Vaše dítě spokojené,
  • kam se bude těšit,
  • kde bude pohoda a příjemná nálada,
  • kde se dětem nabízí spoustu prožitků v průběhu dne
  • kde budou paní učitelky přistupovat k Vašemu dítěti se zájmem, pochopením a láskou,
  • ale zároveň bude vašemu dítěti nabídnuto ještě něco navíc,
  • kde jsou pro  nás rodiče partneři

vítejte, právě jste navštívili její stránky.

Děti bude provázet v průběhu školního roku : Školní vzdělávací program

,,Na svět přišla housenka, jmenuje se Madlenka, kolem nás je velký svět, pojď si o něm vyprávět“.

Školní program je mimo jiné zaměřen na poznávání přírody , ročních období, přibližuje dětem lidové tradice a zvyky (např. posvícení, tradice v období Vánoc, Masopust, loučení se zimou, děti ve školce zažijí první jarní pouť, Velikonoce, Čarodějnice….) a další.

Celoroční dění najdete v naší  fotogalerii.

Zaujala vás naše nabídka?

Rádi Vás osobně přivítáme.

Naše MŠ I.

Kde nás najdete?

Naše mateřská škola se nachází v klidné části města, obklopena přírodou s možností vycházek do blízkého lesa. Děti mají ke svým hrám k dispozici krásnou přírodní zahradu, která je po celkové revitalizaci a poskytuje spoustu možností k využití. Divadelní amfiteátr, altánky, skluzavky, pískoviště, hrací domečky, lanovka, nádherná skalka, lanovka, ohniště, mlhoviště, dopravní hřiště, bylinková zahrádka, ovocné a lesní stromy, keře, květiny poskytují během školního roku prostor pro nejen školní akce pro děti ( pečení brambor, hry v zimě na sněhu, vánoční rozsvícení stromečku, zpívání koled u stromečku, Velikonoce, Čarodějnice, Den dětí, Loučení s předškoláky, opékání vuřtů……..)……. Děti pomáhají na podzim s úklidem zahrady, pozorují změny v přírodě, v zimě si hrají se sněhem, staví sněhuláky, sáňkují, bobují, na jaře sázejí a sejí zeleninu do záhonků, pozorují život v jezírku.  V létě je pobyt na zahradě příjemný, stín zajišťují  nejen stromy a zastřešené koutky, pergola nad pískovištěm, ale i domečky, děti osvěžuje i mlhoviště. Děti mohou využívat koloběžky a tříkolky.

 PROVOZ MŠ
Pondělí až pátek:  vždy od 6.00 – 16.30 hod.
Před MŠ je možné i zaparkovat.

Více o naší mateřské škole naleznete zde: Informace o naší školce
Seznam zaměstnanců je k dispozici zde: Zaměstnanci MŠ I. Nýřany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.