Doporučení rodičům

Do třídy je vhodné, aby děti měly:
bačkůrky do třídy s pevnou patou (v žádném případě ne pantofle)
pohodlné oblečení – tričko s krátkým/dlouhým rukávem, slabé tepláky, kalhoty, legíny, sukně, zástěrka, v létě kraťasy

Pro pobyt venku:
tepláky, mikina, bunda, čepice či kšiltovka (dle aktuálního počasí)
protože se děti při hře venku lehce ušpiní, převlékáme se po návratu z hygienických důvodů zpět do „domácího“ oblečení

Pro pohodlí dítěte:
náhradní oblečení (pro případ „nehody“ – uložte do poličky v šatně) spodní prádlo, tričko, ponožky, v zimě punčocháče

Na spaní:
pyžamo – pokud bude dítě chodit domů po odpočinku, nepromokavou podložku, pokud je třeba . Povlečení a ručníčky mají děti v mateřské škole k dispozici.

Volte oblečení pro děti dobře ,,oblékatelné“ – nevhodné např. jsou kalhoty se zapínáním na ramenou a zástěrky se zapínáním vzadu, šle pod svetrem nebo zástěrkou, těsné gumy u kalhot, rozbité zipy, malé nebo příliš velké boty.

Nezapomeňte, že dítě by mělo mít volný pohyb.
Přizpůsobujte oblečení aktuálnímu počasí.

VŠECHNY VĚCI DÍTĚTE BY MĚLY BÝT PODEPSANÉ!!!!
Předejde se tak ztrátě a záměně.

DĚKUJEME, ŽE JSTE NAŠIM DOPORUČENÍM VĚNOVALI POZORNOST.